ENGLISH VERSION » WERSJA POLSKA »

Nowości

Ogrzewanie

Konserwacja klimatyzacji

Usługi w zakresie konserwacji klimatyzacji.
Oferta serwisowa.pdf


OGRZEWANIE

Nagrzewnice powietrzne są doskonałym rozwiązaniem w obiektach, gdzie potrzeba szybkiego i taniego ogrzewania, nie wymagającego specjalistycznego montażu. Mają zastosowanie przy ogrzewaniu hal produkcyjnych, magazynów, obiektów inwentarskich, budów w trakcie realizacji, myjni, stacji diagnostycznych i wulkanizacyjnych, namiotów i warsztatów.

NAGRZEWNICE OLEJOWE WYMIENNIKOWE mają zamkniętą komorę spalania i kominek, umożliwiający odprowadzenie spalin na zewnątrz, dzięki czemu ciepłe powietrze oddawane do pomieszczenia jest czyste. Możliwe jest rozprowadzenie ogrzanego powietrza przewodami elastycznymi i zastosowanie rozdzielnicy na 2 lub 4 przewody elastyczne.

NAGRZEWNICE OLEJOWE BEZWYMIENNIKOWE mają otwartą komorę spalania, wobec tego nie mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych i o słabej wentylacji. Jednocześnie dzięki otwartej komorze spalania uzyskujemy wysokie temperatury wydmuchu (rzędu 350ºC), pozwalające na bardzo szybkie nagrzanie obiektu lub wysuszenie materiałów.

Obudowy wykonane są z blach ze stali kwasoodpornej. Są one izolowane, dzięki czemu nie nagrzewają się podczas użytkowania. Komory spalania i wymienniki ciepła są wytwarzane ze stali kwasowej żaroodpornej. Nagrzewnice wyposażone są w koła, podstawki, uchwyty i poręcze ułatwiające ich transport. Wszystkie urządzenia mają wbudowany zbiornik na olej.
Nagrzewnice dostarczane są jako kompletne urządzenia, gotowe do pracy po zalaniu zbiornika olejem opałowym (lub napędowym)i podłączeniu do zasilania 230V.
Urządzenia mogą być sterowane automatycznie za pomocą termostatu pomieszczeniowego lub programatora dobowego.

W swojej ofercie posiadamy również NAGRZEWNICE GAZOWE NA PROPAN-BUTAN oraz ELEKTRYCZNE, które szybko i skutecznie wytwarzają czyste i ciepłe powietrze i nie wymagają zastosowania kominów raz zapewnienia dobrej wentylacji pomieszczeń.

Katalog nagrzewnic olejowych mobilnych

NAGRZEWNICE WODNE.

Nagrzewnica wodna AQUA-AIR służy do ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza dużych hal produkcyjnych i magazynowych, hal sprzedaży, obiektów dla rolnictwa, sal konferencyjnych, hal wystawowych i targowych, warsztatów samochodowych i innych. Obudowa nagrzewnicy wykonana jest z lakierowanej blachy w standardowym jasno-szarym kolorze (RAL9002), dodatkowo pokryta cienką folią, co sprawia, że urządzenie jest bardziej odporne na uszkodzenia.
Posiada miedziano-aluminiowy 3-RZĘDOWY WYMIENNIK WODNY. Nagrzewnica wyposażona jest w dużej mocy wentylator z łożyskami samosmarowanymi, jak również metalową zabudowę silnika. W ten sposób zapewniona jest wysoka niezawodność i bezawaryjna praca.
Nagrzewnica jako całość posiada stopień ochrony IP 20, wentylatory IP 44. Żaluzje można nastawić pojedynczo w dużym zakresie. Nagrzewnica jest łatwo dostępna od góry w celu dokonania serwisu i czyszczenia.
Istnieje możliwość automatycznej regulacji powietrza i wydajności cieplnej. Wydajność powietrza reguluje się za pomocą pięciostopniowego regulatora obrotów (ARW).
Wydajność cieplna jest regulowana za pomocą elektromagnetycznego zaworu z siłownikiem, który sterowany jest termostatem pomieszczeniowym. W przypadku, gdy temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż nastawiona, to otworzy się zawór, a ciepła woda przepływa przez nagrzewnicę. W chwili osiągnięcia temperatury zawór zamknie się, a woda przepływa przez krótszy obieg poza nagrzewnicą. Termostat można nastawić w zakresie od 0 do +30ºC, co pozwala regulować również wydajność wentylatora.

Katalog nagrzewnic wodnych Aqua-Air
Katalog nagrzewnic wodnych Aqua-Air Gold Edition

KURTYNY POWIETRZNE

Kurtyna powietrzna jest urządzeniem, które wytwarza niewidoczną barierę powietrzną, oddzielającą wnętrze obiektu od środowiska zewnętrznego przy wejściu, lub jest montowana w celu oddzielenia różnych pomieszczeń wewnątrz obiektu. Najczęściej kurtyny powietrzne są instalowane w budynkach, gdzie często otwierane są drzwi chronią przed napływem powietrza zewnętrznego.

Kurtyny powietrzne mają zastosowanie cały rok. Zimą chronią przed wydostawaniem się ogrzanego powietrza na zewnątrz budynku przez często otwierane drzwi, natomiast latem zabezpieczają klimatyzowane wnętrze przed przedostawaniem się do niego gorącego powietrza z zewnątrz.

Idea zastosowania strumienia powietrza jako "niewidzialnej" bariery pomiędzy ciepłym i zimnym powietrzem powstała w USA, gdzie stosowano systemy wentylacji z nawiewem umieszczonym w suficie nad drzwiami i kratkami wywiewnymi w podłodze. Systemy takie okazały się jednak kosztowne w instalacji i użytkowaniu. Kurtyny zostały zaprojektowane z myślą uniknięcia tych problemów. W momencie otwarcia drzwi wejściowych w budynku powietrze napływa do wnętrza. Ilość dostającego się do środka powietrza zależy od:

  • różnicy ciśnień powietrza w budynku i otoczeniu
  • różnicy temperatur powietrza w budynku i otoczeniu
  • siły i kierunku wiatru

W budynkach wyposażonych w systemy wentylacji mechanicznej, wentylacja musi być zrównoważona. Ponieważ ciepłe powietrze wewnętrzne jest lżejsze od zewnętrznego, w drzwiach wejściowych powstaje różnica ciśnień. Zimne, ciężkie powietrze napływa do pomieszczenia przez dolną część otworu drzwiowego i wypiera ciepłe górną częścią . Przepływ powietrza jest wprost proporcjonalny do różnicy temperatur. Jeśli dodatkowo wieje wiatr w kierunku drzwi, powietrze napływa równomiernie całą powierzchnią otworu . Całkowity strumień powietrza jaki napływa wtedy do pomieszczenia jest sumą tych strumieni. Otwarte drzwi i przejścia są przyczyną dużych strat energii. Ponadto przeciągi wpływają negatywnie na środowisko pracy. Instalując kurtyny powietrzne można ograniczyć straty energii przez drzwi nawet o 90%.

ZASTOSOWANIE:

  • apteki
  • biura
  • masarnie, punkty uboju
  • sklepy
  • szpitale
  • markety
  • restauracje, bary

Katalog kurtyn powietrznych